Kancelaria Radcy Prawnego

Monika Klukowska – Świtalska

Kancelaria Radcy Prawnego

Monika Klukowska-Świtalska

Kancelaria Radcy Prawnego

Monika Klukowska-Świtalska

PROFESJONALIZM | ZAANGAŻOWANIE

Kancelaria Radcy Prawnego Moniki Klukowskiej-Świtalskiej specjalizuje się w świadczeniu doradztwa prawnego oraz prawnopodatkowego dla średnich i małych przedsiębiorstw. Klienci mogą korzystać w szczególności z profesjonalnego doradztwa w zakresie spraw korporacyjnych, umów handlowych i prawa pracy oraz prawa podatkowego. Posiadamy doświadczenie w doradztwie dla inwestorów zagranicznych, w szczególności z Niemiec i Austrii.

Podstawą działania kancelarii jest rzetelne, kompleksowe spojrzenie na sprawę i sytuację klienta. Staranne planowanie zakresu i terminarza prac, w porozumieniu i przy uwzględnieniu potrzeb klienta, pozwala ustalić najkorzystniejszy sposób postępowania. Dbamy o stały kontakt z klientem.

DORADZTWO PRAWNE

R

Spółki i inne formy

Doradztwo przy wyborze i przekształceniach formy prawnej, a także wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu podmiotu,  dedykowane zarówno dla właścicieli jednoosobowych działalności, jak i zarządów oraz udziałowców spółek handlowych.

Podatki

Sprawy podatkowe: podatki dochodowe z uwzględnieniem prawa międzynarodowego, VAT, od czynności cywilnoprawnych, nieruchomości, spadków i darowizn. Opiniowanie transakcji i struktur biznesowych oraz optymalne rozwiązania podatkowe.

Postępowania

Reprezentowanie klientów przed sądami powszechnymi w sprawach cywilnych i gospodarczych. Prowadzenie spraw przed organami podatkowymi, również w toku kontroli i w postępowaniach podatkowych, oraz przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych -WSA, NSA.

Umowy i opinie

Projekty umów i czynny udział w negocjacjach biznesowych. Opinie prawne w zakresie prawa cywilnego, handlowego, ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa i innych gałęzi prawa.

Szkolenia

Wewnętrzne szkolenia dedykowane dla pracowników i współpracowników klientów. Tematyka szkoleń obejmuje wybrane zagadnienia prawa cywilnego, prawa pracy oraz prawa podatkowego.

Przeglądy prawne i podatkowe

Przeglądy prawne i podatkowe ukierunkowane na sprawdzenie poprawności i wykrycie różnego rodzaju ryzyk. Przeprowadzanie przeglądów (due diligence) na zlecenie potencjalnych inwestorów.

Kancelaria Radcy Prawnego

Monika Klukowska – Świtalska

Kancelaria Radcy Prawnego

Monika Klukowska – Świtalska

MONIKA KLUKOWSKA - ŚWITALSKA

radca prawny, doradca podatkowy

Posiadam ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym i prawnopodatkowym dla przedsiębiorców, w tym również dla inwestorów z obszaru niemieckojęzycznego.

Uzyskałam tytuł radcy prawnego (2011) i doradcy podatkowego (2004). Od 2010 r. pełnię funkcję eksperta podatkowego Wielkopolskiego Związku Pracodawców (PKPP Lewiatan).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w międzynarodowych firmach audytorsko-doradczych (Rödl & Partner oraz BDO). Od roku 2011 prowadzę samodzielną Kancelarię Radcy Prawnego w Poznaniu.

Jestem autorką i współautorką publikacji fachowych, głównie z zakresu prawa podatkowego.

EDUKACJA

– Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Prawa i Administracji, kierunek: prawo

UPRAWNIENIA

– Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu

– Krajowa Izba Doradców Podatkowych Oddział Wielkopolski

PUBLIKACJE

– Opodatkowanie dochodów osiąganych za granicą oraz obcokrajowców w Polsce w 2009 roku (Wydawnictwo Difin 2009)

– Komentarz “Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Niemcami” pod red. dr J. Jamrozy i dr A. Cloer (Wydawnictwo Beck, Warszawa 2006) – współautorka

– Komentarz do Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na rok 2007 pod red. R. Kowalskiego (Wydawnictwo Difin, Warszawa 2007) – współautorka

profesjonalne wsparcie prawne dla biznesu

DANE KONTAKTOWE

Kancelaria Radcy Prawnego
Monika Klukowska-Świtalska
ul. A. Mickiewicza 15/3
60-833 Poznań
NIP: 9271750522

UMÓW SPOTKANIE

DOJAZD

Kancelaria Radcy Prawnego Monika Klukowska-Świtalska